Aktualności

Jadłospis

Jadłospis 04 - 08 czerwiec 2018r

Postępowanie w przypadku stwierdzenia wszawicy

Więcej...

Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018

Od 1 września 2017r. nasze przedszkole pracuje w godzinach od 5.30 do 16.30.

Plan katechezy

Więcej…

Zajączek w „ORZESZKOWYCH BRZDĄCACH”

Już od jakiegoś czasu w naszym przedszkolu odczuwaliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przygotowaliśmy śliczne wiosenne kąciki w naszych salach. Nasze Mamy przygotowały „kiermasz świąteczny”, z którego dochód przeznaczymy na potrzeby grup. Poznawaliśmy zwyczaje i tradycje Świąt. Malowaliśmy kraszanki, ozdabialiśmy  pisanki, robiliśmy zajączki, kurczaczki i  baranki. Wykonywaliśmy koszyczki i palmy. Śpiewaliśmy piosenki o pisankach i Śmigusie – Dyngusie, opowiadaliśmy o zwyczaju chowania upominków od ,,zajączka”.  W środę 1 kwietnia po śniadaniu szukaliśmy jego śladów. A, że pogoda płatała nam wiosenne figle szukaliśmy prezentów w przedszkolu. PSZCZÓŁKOM „zajączek” przygotował jajeczkowe zagadki do odgadnięcia i na końcu zostawił koszyk z prezentami. ŻABKI i MOTYLKI szukały śladów w szatni i na  korytarzu i też się opłaciło. Nawet była namiastka śmigusa bo pani Iwonka miała odpowiednią sikawkę i tym wesołym pomysłem sprawiła nam dużą radość.  BIEDRONKI po strzałkach wskazujących kierunek szukania  oraz po rozwiązaniu zadań odnalazły na ulicy Wielkanocnej wspaniałe prezenty.  Życząc wesołych świąt wszystkich pracowników naszego przedszkola pani dyrektor w imieniu „zajączka” obdarowała czekoladowymi jajeczkami. To był wspaniały dzień.