Aktualności

Jadłospis

Jadłospis 04 - 08 czerwiec 2018r

Postępowanie w przypadku stwierdzenia wszawicy

Więcej...

Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018

Od 1 września 2017r. nasze przedszkole pracuje w godzinach od 5.30 do 16.30.

Plan katechezy

Więcej…

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno…”

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno…”

Od wielu lat współpracujemy z Zespołem Śpiewaczym SZAROTKI z Mościsk. Już wyrobiliśmy ciasto i upiekliśmy chleb, „udziałaliśmy” masło, ukisiliśmy kapustę czy skubaliśmy pierze na poduszkę, dzisiaj tj. 18 marca zobaczyliśmy jak powstaje Marzanka – zimy koleżanka. Jak zwykle byliśmy bardzo zainteresowani. Nasi goście bardzo ciekawie opowiadali o tej starej tradycji. Ta słomiana kukła pięknie przyozdobiona bibułkami i wstążkami  oraz  przystrojona koralami z kasztanów  nam się spodobała i dlatego szkoda, że musimy ją spalić i utopić. Ale niech ten symbol zimy popłynie Bierawką daleko za lasy i pola do morza bo nie chcemy już chłodu, mrozu i śniegu. Ten stary zwyczaj nam się spodobał i w poniedziałek ruszymy ulicami naszego osiedla, żeby tradycji stało się zadość.

To nie był koniec tego miłego spotkania.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi  ciekawą pracą było zrobienie wesołej pisanki, którą mogliśmy zabrać do domu. Pokażemy rodzicom jak się ją robi i na pewno zrobimy ich więcej. DZIĘKUJEMY  SZAROTKOM  za przybliżanie nam śląskich tradycji i zwyczajów. Czekamy na kolejne spotkanie.