Aktualności

Jadłospis

Jadłospis 04 - 08 czerwiec 2018r

Postępowanie w przypadku stwierdzenia wszawicy

Więcej...

Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018

Od 1 września 2017r. nasze przedszkole pracuje w godzinach od 5.30 do 16.30.

Plan katechezy

Więcej…

Konkurs plastyczny „Bałwanek”

Pani Monika zaprosiła wszystkie chętne Przedszkola i Oddziały Przedszkolne z terenu Orzesza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym w technice przestrzennej pt „Bałwanek".

Celem konkursu było promowanie twórczości dziecięcej, integrowanie dzieci przez sztukę, rozwijanie zainteresowań różnorodnymi przestrzennymi technikami plastycznymi.

Do 5 lutego bm. do naszej placówki spłynęło 25 prześlicznych przestrzennych bałwanków wykonanych różnorodnymi technikami, a mianowicie: papieroplastyką, masą solną, formowaniem z papieru, origami, styropianem, łączeniem materiału przyrodniczego z elementami ekologicznymi, wypełnianiem materiału (skarpety) materiałem sypkim np. ryż.

W konkursie wzięło udział 29 dzieci z siedmiu orzeskich przedszkoli, Trzyosobowa komisja miała twardy orzech do zgryzienia gdyż pomysłowość i wykonanie były wspaniałe. Po długich negocjacjach przy pomocy opinii naszych przedszkolaków wybrano po jednym pierwszym miejscu, oraz po dwa wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Dla zwycięzców przygotowano dyplomy i upominki w postaci książek i artykułów plastycznych, dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy a dla nauczycieli prowadzących - podziękowania. Wszystkim przedszkolakom i ich wychowawcom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy wspaniałych ale już śniegowych bałwanków w czasie nadchodzących ferii zimowych.

Oto zwycięzcy:

W kategorii wiekowej dla dzieci 2,5 i 3-letnich
I miejsce - Karolina S. z P-2,
Wyróżnienia: Lena R. z P-1 oraz Filip C. z P-2.
W kategorii wiekowej dla dzieci 4-letnich
I miejsce – praca zbiorowa: Bartek M, Patryk R, Lena S. z SP- 10.
Wyróżnienia: Hania F. z SP-9 oraz Julia K. z SP-9.
W kategorii wiekowej dla dzieci 5 i 6-letnich
I miejsce – praca zbiorowa: Nikola S. Weronika F. z P-7.
Wyróżnienia: Amelka P. z SP-4 oraz Julka Z. z P-2.

GRATULUJEMY!