Aktualności

Jadłospis

Jadłospis 04 - 08 czerwiec 2018r

Postępowanie w przypadku stwierdzenia wszawicy

Więcej...

Witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018

Od 1 września 2017r. nasze przedszkole pracuje w godzinach od 5.30 do 16.30.

Plan katechezy

Więcej…
Filtr
 • Konkurs plastyczny „Bałwanek”

  Pani Monika zaprosiła wszystkie chętne Przedszkola i Oddziały Przedszkolne z terenu Orzesza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym w technice przestrzennej pt „Bałwanek".

  Celem konkursu było promowanie twórczości dziecięcej, integrowanie dzieci przez sztukę, rozwijanie zainteresowań różnorodnymi przestrzennymi technikami plastycznymi.

  Do 5 lutego bm. do naszej placówki spłynęło 25 prześlicznych przestrzennych bałwanków wykonanych różnorodnymi technikami, a mianowicie: papieroplastyką, masą solną, formowaniem z papieru, origami, styropianem, łączeniem materiału przyrodniczego z elementami ekologicznymi, wypełnianiem materiału (skarpety) materiałem sypkim np. ryż.

  W konkursie wzięło udział 29 dzieci z siedmiu orzeskich przedszkoli, Trzyosobowa komisja miała twardy orzech do zgryzienia gdyż pomysłowość i wykonanie były wspaniałe. Po długich negocjacjach przy pomocy opinii naszych przedszkolaków wybrano po jednym pierwszym miejscu, oraz po dwa wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Dla zwycięzców przygotowano dyplomy i upominki w postaci książek i artykułów plastycznych, dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy a dla nauczycieli prowadzących - podziękowania. Wszystkim przedszkolakom i ich wychowawcom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy wspaniałych ale już śniegowych bałwanków w czasie nadchodzących ferii zimowych.

  Oto zwycięzcy:

  W kategorii wiekowej dla dzieci 2,5 i 3-letnich
  I miejsce - Karolina S. z P-2,
  Wyróżnienia: Lena R. z P-1 oraz Filip C. z P-2.
  W kategorii wiekowej dla dzieci 4-letnich
  I miejsce – praca zbiorowa: Bartek M, Patryk R, Lena S. z SP- 10.
  Wyróżnienia: Hania F. z SP-9 oraz Julia K. z SP-9.
  W kategorii wiekowej dla dzieci 5 i 6-letnich
  I miejsce – praca zbiorowa: Nikola S. Weronika F. z P-7.
  Wyróżnienia: Amelka P. z SP-4 oraz Julka Z. z P-2.

  GRATULUJEMY!

  {phocagallery view=category|categoryid=354|limitstart=0|limitcount=0}

 • Bal przebierańców

  22 stycznia już po raz czwarty nasze przedszkolaki wraz z rodzicami, rodzeństwem, babciami, dziadkami, ciociami bawiły się na Rodzinnym Balu Przebierańców w Sali Widowiskowej w Jaśkowicach. Tańcom, śmiechom i radości nie było końca bo bawiła nas wspaniała grupa Dynamik. Oprócz doskonałej zabawy zadbały o nas mamy z Rady Rodziców, które upiekły pyszne ciasta i serwowały kawę. Gościem specjalnym była Nicola z mamą. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za współorganizację balu oraz mamom za upieczenie ciast i Radzie Rodziców za zorganizowanie bufetu. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny bal za rok.

  {phocagallery view=category|categoryid=349|limitstart=0|limitcount=0}